Sokan jönnek hozzánk úgy, hogy nem tudják, mi az a fizikoterápia, soha nem kaptak, nem is találkoztak ilyen kezelésekkel.
Sokan jönnek hozzánk úgy, hogy nem tudják, mi az a fizikoterápia, soha nem kaptak, nem is találkoztak ilyen kezelésekkel.
A magyar egészségügy túltelítettsége, az orvosok leterheltsége a hosszú várólisták miatt a páciensek egy része azzal érkezik hozzánk, hogy tudjuk-e a fájdalmukat csökkenteni, tudunk-e műtét utáni rehabilitációban segíteni.
Igen, tudunk.
De mi is az a fizikoterápia?
A fizikoterápia nem varázslás, nem spiritualitás, nem ezotéria és semmi természetfeletti nincs benne.
A fizikoterápia pusztán természeti energiákat használ. Azokat az energiákat, amelyek körülvesznek bennünket is. Pl. a napfény. Mindenhová elér, mindenki szereti, nem fájnak az ízületeink nyáron, szinte könnyebbnek érezzük magunkat!
De mi van télen? A technika, a technológia fejlődésével megpróbálták a fény gyógyító energiáját mesterségesen elérhetővé tenni. A fény energiáját használjuk a lézer terápiában, de a fényt összesűrítjük, irányítjuk és nagy teljesítményűvé tesszük, hogy az elérjen azokhoz a szövetekhez, amelyek a fájdalmat kiváltják.
A hang energiáját is használjuk a fizikoterápiában. Hogyan? Gondoljunk a mennydörgésre. A hanghullámok szinte érezhetőek – ilyen elven működik a lökéshullám gép is. Ez is hanghullámokat állít elő, ami a szervezetbe jutva az öngyógyítást segíti.
A Föld mágneses tere körülvesz bennünket, meghatározza a sejtműködésünket is. Ha el felbomlik, akkor kell valami segítség, ami visszabillenti a helyes működésbe a szervezetet. Ezt a mágneses erőteret is elő tudjuk állítani mesterségesen, pulzáló mágneses erőteret hozunk létre, egy mágnese ágy segítségével. Ez a fajta mágneses terápia elérhető rendelőnkben.
Gondoljunk arra, amikor egy fájdalmunkban odakapunk egy testrészünkhöz, önkéntelenül dörzsölni, masszírozni kezdjük. A mechanikai receptorok ingerlésével gyakran eredményt is érünk el, mert kevésbé érezzük a fájdalmasnak azokat a pontokat, amelyek előtte kínzó, gyötrő fájdalmat okoztak. Ilyen mechnaikai terápia a masszázs, ahol szakember meghatározott mozdulatokkal csökkenti a fájdalmat, vagy izomcsomókat old fel. Ide tartozik a gyógytorna is, ahol a szakember az ízületeket speciális mozgásokkal megtornáztatja, megmozgatja, hogy lazábbak legyen, kevésbé feszüljön, kevésbé fájjon. A manuálterápia során a gyógytornász a gerinc kis ízlületeit a keze segítségével kizmozgatja, helyreteszi, machinálja hogy az ideggyökök felszabaduljanak. De ide, a mechanoterápiák közé tartozik a terápiás ultrahang is.
Milyen kezelések érhetők el a Fizikoworldben.
Rendelőnk Kecskeméten a Passage üzletházban várja a gyógyulni vágyó pácienseket.
HTML Code Creator